Herrestaskolan

Vi bygger miljösmart för en bättre framtid

26 augusti

Herrestaskolan på Bellmanstafetten

Frida Palmgren

Lämna en kommentar

I torsdags förra veckan var det dags för oss på Herrestaskolan att visa vad vi gick för i Bellmanstafetten. Efter att ha laddat i Skanskas tält innan start var det dags för Benke att ta första varvet på 5 km. Själv stod jag och väntade för att ta runda nr 2, och vänta länge behövde jag inte göra! Växlade gjorde jag till Viktoria som tog sig an banan i strålande sol och med en dunderprestation. Maria som alltid ställer upp när man behöver henne, oavsett om det gäller kloka råd i arbetet eller ta en sträcka i Bellmanstafetten, körde fjärde rundan och lämnade över till Joakim som fick äran att köra sista sträckan. Vilket han gjorde på 21 minuter!!!

Bellmanstafetten

Maria, Viktoria, Frida, Benke, Joakim

 

Bellmanstafetten_Viktoria

Vår hälsoinspiratör Viktoria in action!

 

 

Lämna en kommentar

(Obligatorisk)

(Obligatorisk, publiceras ej)